Фен-шуй для початківців: як перетворити свій будинок на місце щастя та гармонії

Фен-шуй – це стародавнє східне вчення про те, як правильно організовувати своє місце в будинку або квартирі.

Експерти розповіли про базові поради для початківців, які допоможуть залучити до будинку щастя та удачу.

Що таке енергія Ці та енергія Ша
Спочатку потрібно розібратися, чому поради фен-шуй працюють. Відповідно до цього вчення, у світі відбувається постійне протиборство двох видів енергії – Ці та Ша. Ці – це все світле, добре, позитивне. Чим більше в будинку цієї енергії, тим краще, адже вона живить усіх людей, які живуть у ньому. Вона посилює наше біополе, відкриває чакри, а також гармонізує простір. Це дозволяє нам перебувати в хорошому настрої, менше хворіти, менше лаятись один з одним, відчувати потужний приплив сил і краще висипатися.
Енергія Ша – пряма протилежність Ці. Вона темна, важка, повільна. Вона є в будь-якому будинку в будь-який час, але якщо все зроблено та розставлено правильно, згідно з рекомендаціями фен-шуй, енергії Ша в будинку мінімальна кількість. Вона, як правило, застоюється в нижньому ярусі квартири або будинку – у темних, брудних, холодних місцях. Чим краще і вільніше переміщається енергія Ці, тим краще вона витісняє темну енергію.

Найважливіші поради фен-шуй для залучення світлої енергії
Описані поради підходять усім, хто хоче зробити свій будинок гармонійним і світлим, але не бажає надто сильно заглиблюватися у теорію східного вчення.
Порада перша. Енергія Ці любить, коли в будинку є звуки та аромати. Найкращий звук у фен-шуй — дзюрчання води, але не всі мають можливість поставити в будинку фонтан. Цю проблему вирішити досить просто – можна скористатися східним талісманом під назвою музика вітру. Раніше ми про нього вже розповідали, до того ж досить докладно.
З ароматами справа набагато простіше. Ви можете використовувати для гармонізації приміщення ароматичні палички або спеціальні ароматичні лампи. Найкращі аромати – квіткові, м’ята, цитрус, хвойні. Інші теж хороші, але трохи меншою мірою.
Порада друга. Все має бути в рівновазі. Напевно, ви пам’ятаєте символ Інь і Ян, який говорить про те, що мале присутнє у великому, а велике у малому. Не потрібно багато яскравих кольорів. Пофарбуйте стіни у світлу, а підлогу зробіть темною. Занадто мало меблів – це краще, ніж забагато. У будинку має бути просторо та затишно.
Порада третя. Приділіть особливу увагу вхідним дверям у сам будинок і в кожне приміщення вашого житла. Прямо біля вхідних дверей має бути світильник, а передпокій з коридором має бути добре освітлений. Світло це головний магніт енергії Ци. Там, куди денне світло проникає рідко чи мало, потрібно ставити світильники.
Перед вхідними дверима не повинно бути стіни. Якщо ви не вибирали планування, то на стіні перед дверима обов’язково потрібно повісити картину із зображенням природи – безкраїх полів чи гір. Ще біля вхідних дверей краще поставити квіти чи інші рослини. Це відлякає енергію Ша.

Рада четверта. Він стосується вікон. Вони повинні бути чистими, але ще важливішим є те, що ви бачите за ними. Якщо вид із вікна вас зовсім не тішить, це можна виправити. По-перше, вікно можна завісити гарними шторами. По-друге, можна поставити на вікні кактуси. Дана рослина виконує захисну функцію, не даючи енергії ша входити в будинок.
Порада п’ята. Він стосується розташування деяких важливих елементів меблів та аксесуарів. Експерти радять ставити ліжко, на якому ви спите, узголів’ям до стіни. Особливу увагу слід приділяти дзеркалу. Дзеркало відображає позитивну енергетику Ці, тому його не можна вішати навпроти вхідних дверей, навпроти ліжка, на кухні. Обідній стіл краще ставити в центрі кухні або відсувати його одним кінцем до стіни. Ідеальна форма для обіднього столу – квадратна, прямокутна кругла або овальна.