Коли буде Покровська батьківська субота у 2022 році

Батьківська субота – це поминальний день у православних християн. Усього таких днів на рік кілька. Однією з найважливіших батьківських субот є Покровська.

Настав час дізнатися, коли вона буде у 2022 році.
Батьківськими суботами називають через те, що найчастіше нам властиво згадувати у дні поминання саме наших батьків. 8 жовтня буде Покровська субота, присвячена святу Покрови Святої Богородиці, яке відзначатиметься через шість днів після суботи – у п’ятницю 14 числа.

Чому батьківські суботи важливі
По-перше, тому що цими днями під час богослужіння згадуються всі померлі християни. Згідно з повір’ями, саме у батьківські дні душі наших близьких людей знаходяться серед нас, бачать нас і відчувають наше кохання.
Говорять, що благополуччя душі людини на Небесах багато в чому залежить від того, як часто за неї моляться і як часто її згадують — особливо в такі дні, як Покровська батьківська субота.

Як пов’язане свято Покрови з поминальним днем ​​8 жовтня
Встановлена ​​дана поминальна субота була не вдосвіта християнства, а в 16 столітті в православній Русі. Спочатку це день поминання на честь загиблих воїнів. Пізніше цей день уже зробили днем ​​поминання всіх православних воїнів.

Через сотні років вже стали згадувати і пересічних людей, а насамперед батьків. Прямого зв’язку зі святом Покрови Святої Богородиці цей поминальний день не має, але назву вона все одно отримала на честь даного великого свята, яке завжди було улюблене православними людьми на Русі. У наші дні він завжди відзначається в останню суботу перед святами Покрови.