Кумівство не допомогло: серіал-викриття Трампа випустять до виборів

Серіал про конфлікт Трампа і голови ФБР вийде до виборів в США

Прем’єру чотиригодинного міні-серіалу «The Comey Rule», в основу якого лягли спогади колишнього глави ФБР Джеймса Комі про його конфлікт з американським президентом Дональдом Трампом, перенесли на дату до виборів в США. Причиною початкових планів випустити його після виборів називали хороші відносини між Трампом і главою ради директорів ViacomCBS.

На тлі активної уваги з боку ЗМІ керівництво телеканалу Showtime прийняло рішення про перенесення прем’єри міні-серіалу про конфлікт між головою США Дональдом Трампом і екс-директором ФБР Джеймсом Комі. Тепер вона відбудеться в дні перед прийдешніми президентськими виборами.
Чотиригодинний екранізація книги спогадів Комі «The Comey Rule», чий вихід спочатку був запланований на листопад, тепер вийде в ефір 27 вересня.
Знімальна команда серіалу дізналася, що канал призначив прем’єру на дні після виборів з електронного листа, який розіслав сценарист і режисер Біллі Рей.
«Я знаю, яке це розчарування для вас. Для мене теж, тому що – хоча я знімав фільми про мою країну і раніше – це був перший раз, коли я зробив фільм для моєї країни. Ми всі сподівалися донести цю історію до американців за кілька місяців до майбутніх виборів. І це було цілком реалістично, враховуючи, що у нас був дозвіл від студії робити все необхідне, щоб проект був завершений до 15 травня », – написав він.

Однак в березні або квітні, зазначив Рей, ситуація змінилася.
«Я став чути, що рішення про нашу прем’єруі було прийнято на найвищому рівні Viacom. Всі розмови про запуск до виборів раптом замовкли. Я і мої продюсери стали шукати спосіб представити наше бачення ситуації, але нам сказали, що навіть сама по собі дискусія була небажана», – додав він.
Як пише Deadline, спочатку при прийнятті рішення про початок роботи над самим проектом керівництво CBS Studios стояло перед питанням, на якому саме каналі відбудеться прем’єра: CBS, Showtime або CBS All Access.
За словами джерел, через надто політичної тематики серіалу було вирішено не асоціювати його у глядачів безпосередньо з CBS, тому вибір припав на Showtime.
Перші чутки про можливі проблеми з датою прем’єри виникли через взаємнa симпатії між главою ради директорів об’єднаної компанії ViacomCBS Шарі Редстоун і Дональдом Трампом. Незабаром після обрання Трампа Редстоун публічно виступила зі схваленням його кандидатури і помітила, що він завжди чудово до неї ставився. У свою чергу Трамп хвалив ділові якості Редстоун під час кризи, пов’язаної з пандемією коронавируса.
Бюджет проекту, головні ролі в якому виконали Брендан Глісон і Джефф Деніелс, склав $ 40 млн. У центрі міні-серіалу – поступовий розвиток конфлікту між президентом і главою ФБР, результатом якого стала ланцюжок скандалів і звільнення Комі з займаної посади.
Говорячи про майбутню прем’єру, представники телеканалу характеризували екранізацію спогадів Комі як занурення в лаштунки американської політики, де буде показана широка картина протистояння Трампа і Комі, яка буде включати в себе події, що залишилися за рамками газетних шпальт.
На думку творців проекту, саме події тих днів, коли одним мешканцям коридорів Білого дому вдавалося створити собі кар’єру, а інші її позбавлялися, і послужили поштовхом до створення поточної політичної ситуації в США.

Перша частина міні-серіалу буде присвячена початковим етапам розслідування у справі про нібито втручання Росії в американські президентські вибори, а також про справу проти конкурентки Трампа – колишньому держсекретаря США Хілларі Клінтон. У другій частині сюжет буде спиратися на протистояння, що намітилося у відносинах між Трампом і Комі.