Нова жертва: «Клініка» втратила трьох епізодів через расистський гумору

З «Клініки» видалили кілька серій в зв’язку зі звинуваченнями в расизмі

Сервіс Hulu видалив кілька епізодів культового серіалу «Клініка». Рішення було прийнято в зв’язку з тим, що в даних серіях присутні блекфейс-сцени.
З американського комедійно-драматичного серіалу «Клініка», що транслювався з 2001-го по 2010 рік, були видалені три серії через наявність в них блекфейс-сцен, в яких білих акторів гримували під темношкірих. Керівництво стрімінговой платформи Hulu прийняло таке рішення слідом за іншими компаніями, хто викреслив з кінопроектів минулого расистські епізоди – або ж додати в них спеціальні приписи. Про це пише Deadline.

Нещодавно NBCUniversal видалила блекфейс-епізоди з серіалу «Студія 30», після чого користувачі Twitter стали закликати Hulu наслідувати приклад і «очистити” Клініку “. На це відповів творець серіалу Білл Лоуренс. «Згоден. Уже в роботі », – написав сценарист.
Йдеться про епізод «Мої п’ятнадцять секунд» з третього сезону, а також серіях «Мої прудкі кулі» і «Мій ліверний паштет» з п’ятого сезону. У них темним гримом глядачів веселили головні герої ситкому: Джей Ді (Зак Брафф) і Еліот Рід (Сара Чок).
Очищення телевізійних шоу і повнометражних фільмів від будь-яких натяків на расові забобони стала однією з головних тем американської кіноіндустрії на тлі акцій протесту, що почалися в США в зв’язку з загибеллю темношкірого Джорджа Флойда після жорсткого арешту поліцейськими.

Раніше HBO Max на час видалив зі свого недавно запущеної потокової платформи культовий художній фільм 1939 року «Віднесені вітром». Популярний комік і телеведучий Джиммі Кіммел також недавно вибачився за те, що виступав з блекфейсом в ролі зірки НБА Карла Мелоуна в одному з шоу. Його тезка і колега Джиммі Феллон, в свою чергу, вибачився за скетч 2000 року, де він зображував актора і коміка Кріса Рока, образливо шутів про темношкірих.
Телеведучий піддався інтернет-цькування після того, як ролик зі сценкою, зробленої для шоу Saturday Night Live, розійшовся по соцмережах. У скетчі персонаж Феллон з темним гримом і в чорному одязі жартує про участь темношкірих в шоу «Хто хоче стати мільйонером». Персонаж коміка, зокрема, заявляє, що темношкірі рідко з’являються в шоу, оскільки їм не подобається відповідати на питання.
«Вони хочуть бути мільйонерами, але ви повинні задавати їм питання з серії:« Скільки грамів крека вжив Рік Джеймс (співак і музикант) в 1981 році, коли записав трек «Super Freak»? » – вимовив гуморист в скетчі.
«Цьому немає ніякого виправдання, – вибачився за подібний гумор Феллон. – Я глибоко шкодую про це беззастережно образливому вчинок і дякую всім, хто не списує мене з рахунків ». Пізніше він записав більш розгорнуте відеоізвіненіе. За словами телеведучого, йому радили взяти паузу і почекати, коли вщухне цькування, оскільки все, що він скаже, зашкодить йому ще більше. Однак, розуміючи і погоджуючись з порадниками, шоумен вирішив керуватися велінням серця і заявив, що він в жаху від того, що міг собі дозволити 20 років тому. Перш за все він підкреслив, що не є расистом і безмірно поважає і любить свого колегу Кріса Рока, якого пародіював в скетчі. Також він заявив, що йому соромно. Говорячи про цькування, яку він пережив, Феллон наголосив, що c її допомогою порушилася «його власна тиша». Він переконаний, що мовчання в даному випадку було б “найбільшим злочином» і говорити про цю проблему потрібно постійно, а не один день в Twitter.