Правила життя Тома Хенкса

Після розлучення батьків я залишився з батьком. Ми часто переїжджали, довелося змінити десять шкіл поспіль. Але це мене не лякало – я відчував себе сином полку, який жив всюди.

У дитинстві я дуже наполегливо заводив друзів – аби не залишитися на самоті.

Мене знайомили з дітьми моїх батьків від інших шлюбів: «Це твої нові брати і сестри!». Це збивало з пантелику. І сьогодні я б нікого з них не дізнався при зустрічі.
У молодості в моїй голові постійно крутилася думка: «у нас син, нас тепер троє – і нам потрібно Х доларів, щоб вижити».
Я не тусувався, не йшов у загули. Іноді брав ті ж наркотики, що і все моє оточення, але вони не стали звичкою або сенсом життя.
Моя перша серйозна роль – слуги Яші в «Вишневому саду» Чехова в каліфорнійському самодіяльному театрі. Мене взяли на роль ще студентом-третьокурсником, а заодно я був театральним теслею – їм потрібна була дешева робоча сила.
Якщо ти зміг дозволити собі пристойного дантиста, то все інше додасться.

Головне в роботі актора – вчасно з’являтися на майданчику і знати слова напам’ять.
Всі мої ролі – приклади особистих невдач. Єдине, що ти можеш зробити, – це зніматися по-різному в кожному дублі. Один з 47 різних дублів виявиться саме тим, що потрібно.
Ти не можеш стати занадто старим для того чи іншого жанру. Але можеш стати занадто товстим. Жірдяй не зіграти астронавта.
Якщо хтось на майданчику нищить оточуючих, щоб ті робили свою роботу ідеально, – окей. Але якщо він самостверджується за рахунок підлеглих – я відводжу його в сторону на серйозну розмову.
Коли ти в боргах, ти не можеш сказати «ні». Тому важливо мати fuck you money – суму, достатню, щоб послати кого завгодно і робити що подобається.
Навіть моя поява в гастрономі виробляє фурор. Заворушень не стається, люди просто застигають при вигляді мене.
Я знявся в багатьох безглуздих фільмах і в багатьох збиткових фільмах, але це не змінює того, скільки зусиль я вклав в них. І навіть моєї думки про них.
Я не дивлюся свої фільми частіше ніж один раз, а «Хмарний атлас» здався мені таким класним, що я подивився його двічі. Він провалився в прокаті.
Взагалі-то мені подобається старіти. В молодості мені здавалося, що у мене велика дупа і писклявий голос.
Внучки чудові. Я можу сказати «ні», тільки якщо одна з них кидає мені в голову іграшковий поїзд.
Коли Клінт Іствуд попросив мене знятися в «Салі» – фільмі про героїчне пілота, я відповів: «Клінт, ти в своєму розумі? У мене не біле волосся, і я взагалі його не нагадую ». А він відповів: «Правильні вчинки в твоєму виконанні здаються людям переконливими».
Доктор сказав мені: “Вітаю, ідіот, у тебе діабет другого типу!” Якби я зайнявся здоров’ям років в 38 і харчувався правильно, до цього б не дійшло. А ви знаєте рівень цукру в своїй крові?

Мої старші діти ще пам’ятають нормальне життя – у них був тато, у якого то була робота, то не було. І преса не стежила за кожним нашим кроком.
Рита (дружина Тома Хенкса актриса Рита Вілсон. – Esquire) кожен день вчить мене тому, що таке любов.
Я сподіваюся, що мої діти розуміють: їх безбідне життя має мало спільного з реальним світом. Але вони повинні відрізняти добро від зла незалежно від того, яким класом летять.
Я рідко граю лиходіїв – мені важко зобразити стільки злості. У «Хмарному атласі» вийшло – але знадобилася тонна гриму.
Саме нестерпне і вимотує – грати женихів в сценах весілля. Краще нехай мені будуть надирати дупу два дні поспіль.