Провал Disney і зліт Sony: як японський гігант пережив пандемію

Компанії Sony, Disney і Fox опублікували звіти за минулий квартал. Краще за всіх пандемію перенесла Sony: її виручка збільшилася на 2,2% в порівнянні з тим же періодом 2019 року, а компенсувати збитки від закриття кінотеатрів допомогли продажу ігрових консолей.

Великі компанії в сфері медіа та розваг представили звіти за минулий квартал, що завершився в червні цього року. Найсильніше через пандемію постраждала Disney: закриття тематичних парків і перенесення відразу декількох прем’єр (наприклад, «Мулан» і «Аватара») майже вдвічі скоротили її доходи.

Виручка Disney впала на 40% – до $ 11,7 млрд, тим самим розчарувавши аналітиків. Зокрема, інвестори з Уолл-стріт прогнозували загальний дохід в районі $ 12,39 млрд. Тим часом акції компанії виросли на 5% на Постмаркет, перевершивши очікування збитків в 64 цента.
Через закриття тематичних парків розваг Disney позбулася $ 3,5 млрд операційного прибутку. В цілому доходи з них впали на 85% в порівнянні з 2019 роком. У ситуації, що склалася корпорація робить ставку на стрімінговий сервіс. Фільм «Мулан», який вже двічі переносили, а недавно зовсім прибрали з календаря, вийде на платформі Disney + 4 вересня.
Однак розраховувати тільки на передплатників стрімінга було б необачно. Придбати «Мулан» онлайн можна буде за $ 29,99 (з урахуванням підписки в $ 6,99 це досить дорого). Тим часом CEO Disney Боб Чапек не виключив, що картина все ж вийде коли-небудь в кінотеатрах.

«Ми розглядаємо« Мулан »як одиничний випадок, а не намагаємося таким чином сказати, що є якась нова бізнес-модель для цифрових вікон, – заявив Чапек під час телефонної розмови з інвесторами. – Однак нам дуже цікаво запропонувати абонентам подивитися наш фільм за ціною $ 29,99 і витягти з цього урок ».
Кіновиробництво та парки розваг не єдині постраждалі галузі Disney. У 2019 з покупкою активів 21st Century Fox компанія успадкувала до 200 телеканалів по всьому світу, в тому числі Fox Sports, Fox News і National Geographic. Через пандемії виробництво телевізійних шоу також призупинено. На загальному тлі вартість телеканалів знизилася на $ 24,9 млрд. Через це Disney була змушена знизити ціни на рекламу.
Так, підрозділ Disney Fox, відповідальне за спорт і новини, повідомило про квартальної виручки в розмірі $ 2,42 млрд проти $ 2,51 млрд у 2019 м. Це сталося на тлі зниження попиту на рекламу. Чистий прибуток виявився в три рази менше того ж періоду рік тому, склавши всього $ 145 млн.

На тлі цього потоковий сервіс Disney +, запущений в листопаді 2019 року, став мало не єдиною світлою плямою. Мюзикл «Гамільтон» і фільм співачки Бейонсе, що став візуальним супроводом її альбому «Black is King», викликали сплеск нових передплатників. Днями потоковий сервіс подолав позначку в 57,5 ​​млн абонентів. Тим часом кількість передплатників на всіх стрімінга Disney, включаючи Hulu і ESPN Plus, досягло 100 млн.

Багатьом краще в минулому кварталі заробила компанія Comcast. Її доходи перевищили прогнози аналітиків з їх $ 23,58 млрд і склали $ 23,72 млрд. Найбільш прибутковою виявилася сфера послуг, а саме – надання швидкісного інтернету (плюс 320 тис. Нових клієнтів). Кепські справи з кабельним телебаченням: втрати склали $ 477 тис. В порівнянні з $ 224 тис. Роком раніше.
На цьому тлі показники Sony здаються справжньою удачею. Виручка компанії досягла $ 18,6 млрд, що виявилося на 2,3% вище, ніж роком раніше. Операційний прибуток скоротився всього на 1,1% – до $ 2,15 млрд. Підйом прибутку був зафіксований головним чином в сфері домашніх розваг, доходи від якої виросли на 60% до $ 319 млрд. Крім того, тільки від продажу PlayStation 4 компанія наростила виручку на 32%.
Разом з тим прибуток кінотеатрів скоротилася до $ 6 млн. Керівництво Sony підкреслило, що наслідки від пандемії будуть впливати на кіновиробництво ще два-три роки. Очікується, що фінансовий успіх з продажів PlayStation 5, яка вийде в кінці цього року, згладить втрати кіногалузі, тому до квітня 2021 року компанія отримає річний виторг, злегка перевищує підсумок попереднього фіскального року.