Сокуров розповів про переслідування КДБ через дружбу з Тарковським

Режисер Олександр Сокуров згадав про проблеми з владою, які він пережив за радянських часів.

 

«У минулому наслідок КДБ йшло два роки, і допити нічні були через моїх відносин з Андрієм Тарковським, хто вже жив за кордоном», – розповів Сокуров.
Про свій досвід пережитого переслідування через творчості і кола спілкування кінематографіст розповів, коли пояснював, чому не злякався допомогти Борису Єльцину в організації його виступу, присвяченого виходу зі складу КПРС, в липні 1990 року.
«Я, звичайно, відчував, що я з ним на одному полі, в одній команді, тому що я вже до цього часу пережив і заборона фільму, і заборона багато іншого. І мені вже багато було не страшно », – пояснив Сокуров.
Сокуров також розповів про те, як Єльцин згодом помилявся щодо війни в Чечні, вважаючи, що там воюють не місцеві жителі, а араби.
Олександр Сокуров відомий такими фільмами, як «Російський ковчег», «Телець», «Молох», «Сонце», «Фауст», «Скорботна нечутливість» і «Самотній голос людини» (був заборонений і вийшов на екрани лише через десять років після зйомок). Він лауреат «Золотого лева» Венеціанського фестивалю, приз за сценарій Каннського фестивалю, кількох премій «Ніка» і нагород Європейської кіноакадемії.