Спадкоємці творця Шерлока Холмса подали в суд на Netflix

Спадкоємці творця Шерлока Холмса Артура Конан Дойля подали в суд на Netflix через порушення їх прав в майбутньому фільмі про молодшу сестру детектива. Про це повідомляє Independent.

Йдеться про серіал «Енола Холмс» на основі книг Ненсі Спрингер. Головну роль у ньому зіграла Міллі Боббі Браун.

У 2014 році спадкоємці перестали отримувати авторські відрахування за твори про детектива, які були написані до 1923 року, оскільки суд визнав їх суспільним надбанням. Однак позивачі вважають, що в серіалі є відсилання до десяткам оповідань Дойля, які були створені в період з 1923 по 1927 рік. Права на них як і раніше належать родині письменника.
Позов був спрямований проти Netflix, кінокомпанії Legendary Pictures, видавництва Penguin Random House, а також сценаристів Ненсі Спрингер і Джека Торна і режисера Гаррі Бредбіра. Спадкоємці висловили протест у зв’язку з «неузгодженим використанням оригінальної авторської манери» Конан Дойля.
Також вони вважають, що в серіалі показані «емпатія і ставлення до людей», властиві Холмсу в оповіданнях, написаних після 1923 року.
У травні чотириразовий чемпіон НБА Хорас Грант звинуватив Netflix в перекручуванні фактів про Майкла Джордана в документальному серіалі «Останній танець». Колишній одноклубник найвідомішого баскетболіста в світі заявив, що в так званій документалці легенда баскетболу зображений краще, ніж було насправді.