Троїцька батьківська субота 11 червня 2022 року: традиції та правила поминання померлих

11 числа Троїцька батьківська субота. Це найважливіший поминальний день на рік.

Настав час дізнатися, якими є його традиції, адже важливо згадати померлих правильно — згідно з церковним статутом.

Як правильно поминати померлих
Цього дня дуже важливо відвідати богослужіння та поставити свічку за упокій близьких. Це дуже важливо у Троїцьку батьківську суботу, оскільки вона є найважливішою у році, адже вона прив’язана до великого свята — Трійці чи, як її ще називають, П’ятидесятниці.
Після відвідування церкви можна вирушати на цвинтар. Там можна поспілкуватися з душами померлих родичів, згадати їх добрим словом, навести лад на могилі, а потім вирушити додому з чистими думками.

Вважається, що всі загиблі родичі чують нас цього дня. Така воля Господа. Скористайтеся цим, щоб сказати те, чого ви не встигли сказати за життя. Троїцьку суботу можна назвати особливою ще за те, що церква офіційно дозволяє поминати тих, хто не був хрещений за життя.
Недарма кажуть, що поминають мертвих найкраще діти. Роздайте сусідським та своїм дітям частування. Не треба при цьому просити щось робити чи говорити. Все станеться само собою.
Які заборони цього дня
11 червня не можна влаштовувати пишного застілля, особливо на цвинтарі. Це день поминання — серйозний і вкрай важливий період, коли людям потрібно духовно з’єднатися з покійними, з Господом. Багато хто розпиває міцні напої причому часом прямо на цвинтарі, що категорично заборонено. Таким чином ви не згадуєте померлих, а просто позбавляєте їх можливості почути вас.

Негласна заборона говорить про те, що 11 червня не варто залишати їжу на цвинтарі. Заберіть її з собою або роздайте нужденним. Якщо у вас немає можливості допомагати бідним, не варто цього робити. Якщо така можливість є, церква рекомендує нею скористатися. Черствість буде під забороною.