Цікаві факти про Повний місяць, про які ви могли не знати

Повний Місяць – це пік місячного місяця, його середина та момент максимальної активності нічного світила.

Експерти вирішили розповісти нам про найцікавіші факти про Повний місяць, адже ви могли про нього багато не знати.

Повний місяць може не бути
Місячний місяць триває двадцять дев’ять із половиною днів. Лютий має довжину двадцять дев’ять днів. Іноді трапляється так, що в лютому Місяць не встигає пройти весь шлях спадання, оновитись і вирости до повної фази.
Повний місяць активізує хижаків
Згідно зі спостереженнями вчених, відразу після досягнення Місяця свого максимуму енергії він починає спадати. У перший тиждень після Повно максимально активними стають тварини-хижаки. Вони активні і перед повним Місяцем, але його максимальна яскравість змушує їх полювати частіше.

У давнину люди вважали вдалим понеділок з повним Місяцем
Можливо, саме тому цей день тижня називається англійською мовою Monday, що співзвучно з Moonday – день Місяця. У деяких культурах досі вважається, що зустріч повного Місяця у понеділок є дуже гарною прикметою. На противагу гарному дню був і поганий. Йдеться про неділю. Якщо повний місяць відбувався в цей день, то його вважали негативним. У цьому є певний сенс, адже неділею керує Сонце, а воно з Місяцем, як відомо, не найкращі друзі, адже їхня енергетика прямо протилежна.
На Шрі-Ланці повний місяць є священним
Згідно з легендою, саме в день повного Місяця на світ з’явився великий Будда, перехід до нірвани. Це день просвітлення, тому цієї ночі заборонено обманювати людей, вживати міцні напої та перевтомлюватися. Усі намагаються бути спокійними та миролюбними. У деяких інших місцях Східної Азії — наприклад, у Таїланді, навпаки, всі в цей день веселяться.
Великий Місяць називається супермісяцем
Місяць рухається по орбіті навколо Землі не правильною траєкторією, а еліптичною, тому іноді вона наближається до Землі набагато сильніше звичайного. Це називається перигеєм Місяця. Якщо на цей день випадає фаза повного Місяця, то таке явище називають супермісяцем. Нічне світило стає більшим, впливає на енергетику і долю людей значно сильніше.

Друга Повня місяця називається Блакитним Місяцем
Як було сказано вище, місячний місяць складає двадцять дев’ять із половиною днів. Це означає, що іноді повний Місяць трапляється на самому початку місяця, після чого встигає пройти фазу спадання, оновлення і зростання за дні, що залишилися. Коли в місяці два Повні замість одного, другий повний Місяць зветься Блакитним Місяцем.