«Відьмак», «Король тигрів» і «Ти»: найпопулярніші серіали Нетфлікс

Netflix назвав найбільш рейтингові серіали власного виробництва. Очолив топ-12 перший сезон «Відьмака», створений за мотивами однойменної серії романів польського письменника Анджея Сапковського. Його подивилися 76 млн домогосподарств.

Найпопулярнішим серіалом стрімінгового сервісу Netflix став перший сезон «Відьмака», пише Variety. Фентезі-проект, знятий по книжковому циклу польського письменника Анджея Сапковського, подивилися 76 млн осіб. Стільки людей стежили за шоу вже через чотири тижні після його прем’єри 20 грудня 2019 року.

Найпопулярнішим серіалом Netflix «Відьмак» був визнаний ще на початку 2020 року. Другий сезон проекту був анонсований ще до прем’єри першого.
В основу «Відьмака» з Генрі Кавілл в головній ролі лягла культова однойменна серія романів польського письменника Анджея Сапковського. Твори автора неодноразово екранізувалися і раніше: наприклад, в 2002 році на його батьківщині був знятий 13-серійний серіал «Відьмак» по «Останньому бажанням» і «Меча Призначення». Широку популярність серія отримала багато в чому завдяки відеоігор – в 2007-2015 роках геймерам і всім любителям вигаданого світу були представлені три екшн-RPG від польської студії CD Project Red.

На другому рядку рейтингу опинився четвертий сезон іспанської кримінальної драми «Паперовий будинок» ( «Money Heist»), знятий Алексом Піной, з 65 млн глядачів. Слідом розмістилася документалка «Король тигрів: Вбивство, хаос і божевілля» про власника приватного зоопарку з дикими кішками Джо Екзотик, яку відтворили понад 64 млн разів.
У десятку найпопулярніших оригінальних серіалів Netflix також увійшли другий сезон «Ти» (54 млн), реаліті-шоу «Випробування спокусою» (51 млн), комедії «Я ніколи не …» (40 млн) і «Космічні війська» (40 млн ). 37 млн ​​глядачів подивилися перший сезон змагального шоу «Пол – це лава», знятого за мотивами дитячої гри.
Крім того, в список потрапили фантастичний серіал «Виховуючи Діона», який набрав 32 млн переглядів. Замкнули рейтинг реаліті-шоу «Слепая любовь» (30 млн), а також треті сезони серіалів «Озарк» (29 млн) і «Корона» (21 млн).
При складанні рейтингу враховувалася кількість переглядів за перші чотири тижні з моменту виходу фільмів. Крім того, нещодавно стрімінг-гігант змінив правила підрахунку даних. До нововведень потрібно було побачити 70% картини або серіалу. Тепер досить подивитися хоча б дві хвилини.

Разом з тим Netflix опублікував ще один рейтинг за старою схемою. До нього увійшли серіали, які користувачі подивилися як мінімум на 70%. В цьому випадку перше місце зайняв третій сезон шоу «Дуже дивні справи» (64 млн). Слідом розмістилися другий сезон шоу «Академія« Амбрелла »» (45 млн), третій сезон «Паперового дому» (44 млн), а також перші сезони «Ти» і «Статеве виховання», які набрали по 40 млн переглядів відповідно.

Раніше Netflix представив список з десяти найбільш популярних оригінальних фільмів. Очолив рейтинг бойовик режисера Сема Харгрейв «Тайлер Рейк: Операція з порятунку» з майже сотнею мільйонів глядачів. У топ-10 також увійшли «Пташиний короб», «Загадкове вбивство» і «Ірландець».